airpolonia logo  
 
  polski   english   french   deutsch   espanol   italiano   swedish
Strona główna Kup bilet Rozkład lotów Oferta Informacje Pytania Kontakt
 Polityka prywatności
Call Center +48 (22) 575 00 00
Francja: +33 (0)892 68 17 90
Strona główna > Polityka prywatności

Jakie informacje osobiste są gromadzone i wykorzystywane przez Air Polonia?

Korzystający z naszych serwisów pozostają anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez Air Polonia wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją naszymi serwerami.

Przy kupowaniu biletu Air Polonia przechowuje dane płatnika na potrzeby wystawienia biletu bądź faktury VAT. Dane te nie są nigdzie indziej wykorzystywane. Numery kart kredytowych klientów nie są znane ani gromadzone przez Air Polonia. Informacja o numerze karty przekazywana jest bezpośrednio do firmy e-Card zajmującej się obciążaniem kart kredytowych.

W jaki sposób chronione są informacje?

Dane pochodzące z wypełniania formularza przez użytkownika w trakcie wszystkich kroków prowadzących do kupna biletu, a więc wybierania połączenia, podawania danych osobowych oraz numeru karty kredytowej realizowane są za pomocą bezpiecznego protokołu SSL, który istotnie zwiększa ochronę transmisji danych w sieci Internet.

Podczas kupowania biletu nie pojawia się w przeglądarce kłódka oznaczająca bezpieczne połączenie ponieważ szyfrowanie transmisji dotyczy tylko formularza, a nie całej strony. Aby przekonać się o tym, że połączenie jest bezpieczne należy przejść do strony „Kup bilet” i wybrać z menu przeglądarki widok źródła dokumentu (Internet Explorer: Widok -> Źródło, Netscape: View -> Page Source). Po wyświetleniu źródła proszę odszukać ciąg znaków „https” (Ctrl + F). Znaleziony link wskazuje na stronę:
https://www.booksecure.net/AirPolonia/Criteria.aspx?lang=pl

Połączenie do ww. strony następuje w całości za pomocą protokołu SSL. Można nawet zarezerwować bilet wklejając powyższy link do przeglądarki (wówczas będzie widoczna kłódka oznaczająca bezpieczne połączenie).

Czy podane informacje osobiste są udostępniane innym podmiotom?

Air Polonia udostępnia służbom lotniskowym dane pasażerów na potrzeby odprawy lotniskowej. Żadne inne podmioty nie otrzymują od Air Polonia danych osobowych.
Air Polonia na podstawie uzyskanych informacji sporządza zbiorcze zestawienia statystyczne, które są ujawniane osobom trzecim. Zestawienia takie nie zawierają danych pozwalających na identyfikację pojedynczych użytkowników.

Kontakt

Naszym celem jest zapewnienie jak najdalej posuniętej ochrony. Rozwój technologii oraz rozwój oferty Air Polonia powodują, że nasza polityka ochrony prywatności może ulegać zmianom, o których będziemy informować na tych stronach.

Air Polonia jest otwarta na wszelkie opinie, uwagi i pytania swoich użytkowników dotyczące zachowania poufności informacji.

Prosimy o kierowanie uwag na adres: [email protected] lub Air Polonia Sp. z o.o. al. Krakowska 106, 02-256 Warszawa.

     Strona główna | Ankieta | Polityka prywatności | Kontakt
  Copyright © 2003 Air Polonia Website by Deso - Design Solutions